İzmir.net.tr – İzmir Şehir Portalı

Çeşme’de 19 Mayıs sokak basketbolu ile başladı

İZMİR’in Çeşme ilçesindeki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı’nda sokak basketbolu turnuvası ile başladı.

Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Sıdıka Kelami Ertan Anadolu Lisesi işbirliğinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen sokak basketbolu turnuvasına, Sıdıka Kelami Ertan Anadolu Lisesi, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Anadolu Lisesi, Ulusoy Denizcilik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Çeşme Us Temel Lisesi basketbol takımları katıldı. Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen sokak basketbol turnuvasını, Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede, Çeşme Belediyespor Kulübü Başkanı Şerif Gün, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Nuri Büyükateş, Sıdıka Kelami Ertan Anadolu Lisesi Müdürü Osman Uysal, öğretmenler ve öğrenciler izledi. Oldukça çekişmeli geçen sokak basketbolu turnuvasını Özel Çeşme Us Temel Lisesi basketbol takımı birinci olarak tamamlarken, Ulusoy Denizcilik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Sıdıka Kelami Ertan Anadolu Lisesi de üçüncü oldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, 16 Mayıs tarihinde, Tekke Plajı’nda düzenlenecek sörf yarışları ile devam edecek. 17 Mayıs Çarşamba günü de gençlik koşusu, 17,18 ve 19 Mayıs tarihlerinde de Aya Haralambos Kilisesi’nde resim sergisi açılacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmi kutlama töreni ise cuma günü saat 09.30’da Sıdıka Kelami Ertan Anadolu Lisesi’nde önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak. Bando eşliğindeki kortej yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek. İlçe okulları arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ile sportif faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra, kutlamalar, taekwondo ve jimnastik gösterileri ile devam edecek. Resmi kutlamalar, zeybek gösterisi ile sona erecek.

Güneş ATAGÖZ / ÇEŞME (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ