İzmir.net.tr – İzmir Şehir Portalı

Engelliler için yürüdü

İZMİR’in Çeşme İlçesi’nden 10 Mayıs’ta, engellilere dikkat çekmek için ‘Farkında ol, farkettir’ adlı yürüyüşe çıkan Olcay Yersel; Urla, Seferihisar, tekrar Urla’nın ardından 16 Mayıs’ta Çeşme’de etkinliği tamamladı.

Çeşme, Urla ve Seferihisar Kent Konseyleri Engelliler Meclislerinin organizasyonu ile 6 gün süren bir yürüyüş gerçekleştiren Olcay Yersel, yaklaşık olarak 150 kilometre yürüdü. Engelliler Haftası nedeniyle 10 Mayıs’ta, Zihinsel Engelliler Federasyonu’nun Çeşme’de düzenlediği kortej yürüyüşüne de katılan Olcay Yersel, aynı gün, Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede, Çeşme Kent Konseyi Başkanı Ömer Önal, Engelliler Meclisi Başkanı Pınar Foral ve ADD Çeşme Şubesi Başkanı Veysel Ayhan tarafından Çeşme Belediyesi’nin önünden uğurlandı. 6 gün süren yürüyüşte önce Urla, sonra Seferihisar ardından tekrar Urla ve son olarak başlangıç yeri Çeşme’ye gelen Yersel, yürüyüşü tamamladı. Olcay Yersel’e, Engelliler Meclisi Başkanı Pınar Foral tarafından, plaket verildi ve ‘Farkında ol, Farkettir’ yazılı bir tişört hediye edildi.

Yürüyüşünün ardından açıklama yapan Yersel, “Yürüyüşümün amacı sadece farkındalık yaratmak. Bu ülkede engellilerin de yaşadığını, engellilerin de bir insan olduğunu anlatmak. Daha önce de söylediğim gibi, ailemde hiçbir engelli yok. Engelli ailelerinin kendilerine değer verildiğini, engellileri düşünen insanların da olduğunu kanıtlamak için yürüdüm. Biz onları seviyoruz. Hepimiz engelli adayıyız. Büyük bir zevkle yürüyüşümü tamamladım. Hiçbir yorgunluk hissetmedim” dedi.

Çeşme Kent Konseyi Başkanı Ömer Önal, Çeşme Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Pınar Foral ve Çeşme Rotary Kulübü Başkanı Remziye Kısa, Yersel’i gerçekleştirdiği etkinlik için kutladı.

Güneş ATAGÖZ / ÇEŞME (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ