İzmir.net.tr – İzmir Şehir Portalı

Güney Kore Büyükelçisi Cho, Bergama’yı ziyaret etti

GÜNEY Kore’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, İzmir’in Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’i makamında ziyaret etti.

Geçen yıl Bergama’yı ziyaret ederek ilçeye hayran kalan Güney Kore’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, tekrar geldi. İlk olarak Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan’ı ziyaret eden Büyükelçi Cho, ardından Bergama Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Gönenç ile bir araya gelerek sohbet etti. Başkan Gönenç, Tarihi Zeus Sunağı başta olmak üzere dünya mirası Bergama’nın tarihi ve kültürel değerlerini Büyükelçi Cho’ya anlatarak Bergama konusunda büyükelçiye bilgiler verdi.

KORELİLERE BERGAMA’YI TANITACAĞIZ

18 Temmuz’da içerisinde arkeologlarında bulunduğu 35 kişilik bir grubun yaklaşık 6 saatlik bir Bergama turu gerçekleştireceğini belirten Gönenç, “Bu gezide sayın büyükelçinin amacı Türkiye’yi ve Bergama’yı daha çok tanıtabilmek. Kendisi geçen yıl Bergama’ya gelmiş ve çok etkilenmiş ve burayı kendi vatandaşları da görsün istiyor. Bizler de 18 Temmuz’da gerçekleşecek ziyarette kendilerine memnuniyetle Bergama’yı anlatacağız ve tanıtacağız” dedi.

BERGAMA ÇOK GELİŞTİ

Kore Büyükelçisi Cho Yun-soo ise tekrar Bergama’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Belediye başkanımızla görüşmemizde sayın başkanın Bergama ile ne kadar çok ilgilendiğini ve bu kenti çok sevdiğini tekrar anlamış oldum. Geçtiğimiz sekiz sene içerisinde Bergama çok gelişti ve sizin sayenizde daha da gelişeceğini ve değişeceğini umuyorum. Dünya Mirası Bergama’yı tekrardan görmekten çok mutlu oldum ve Korelilere Türkiye’deki dünya miraslarını daha çok tanıtabilmek adına çaba harcayacağım” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Başkan Gönenç Büyükelçi Cho’ya UNESCO Dünya Mirası Bergama plaketi hediye etti.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ