İzmir.net.tr – İzmir Şehir Portalı

IC Çeşme Marina sezona açtı

İZMİR’in Çeşme İlçesi’ndeki IC Çeşme Marina, 2017 sezonunu düzenlediği partiyle açtı.

Çeşme Marina’da dün (cuma) düzenlenen ‘Sezona Merhaba’ partisine; Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Garnizon Komutanı Binbaşı Derviş Akova, Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede, Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Çeşme Malmüdürü Salim Cebeci, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Ege Açık Deniz Yat Komodoru Oğuz Akif Sezer, şarkıcı Pınar Aylin ve çok sayıda davetli katıldı. Çeşme’nin muhteşem manzarasında gerçekleştirilen partide, Son Dakika Orkestrası gece boyunca davetlilere neşeli dakikalar yaşattı. Şarkıcı Pınar Aylin’in de 2 şarkı söyleyerek davetlilere sürpriz yaptı. Pınar Aylin ile Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede’nin dansı ise geceye damgayı vurdu.

Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, “Yatlarıyla, limanlarıyla, balıkçısıyla Çeşme, artık dünyanın gözbebeği. Bunda da Çeşme Marina’nın, Çeşme plajlarının, otellerinin payı büyük. Bu hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Yazın en güzel günlerinin Çeşme’de geçmesini diliyorum” diye konuştu.

Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede ise “Çeşme’nin güzellikleriyle yaz sezonuna merhaba diyoruz. Çeşme Marina’ya ve değerli yat sahiplerine iyi bir yaz sezonu diliyorum. Çeşme Belediyesi olarak, Çeşme’de önemli bir yeri olan Çeşme Marina’ya her zaman desteğimizi veriyoruz” dedi.

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, “Türkiye’de 43 tane tesis var. Hepsi turizm işletme belgeli. Görevimden dolayı da birçok Marina’ya girip çıkma durumundayım. Marinaların hepsi çok değerli. Bu marinaların sayısının arttırılması konusunda da elimizden gelen tüm destekleri gösteriyoruz. Fakat Çeşme Marina, çok özel bir yer. Burada hem kullanıcı olarak bulunmaktan, hem Deniz Ticaret Odası’nın sorumluluk sahasındaki bir marina olmasından ve bir üyemiz olmasından dolayı gurur duyuyorum. Bu güzel marinayı yaratan IC ve Nicholsons ortaklığına, aynı zamanda sevgili Genel Müdür Can Akaltan’a ve tüm personele çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇEŞME EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR”

IC Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan ise paetkinliğe gelenlmere teşekkür ederek, “Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, bayramımızı yürekten kutluyorum. Çeşme Marina 2010 yılından itibaren, hem Türk deniz turizmine, hem de Çeşme ekonomisine katkı sağlamaktadır. Nitekim 2017’nin kış aylarında, marinamız bünyesinde bulunan Uluslararası Yat Kulübü, ve Ege Açık Deniz Yat Kulübü ortaklığı ile 12 yat yarışı düzenledik. Ağustos ayının 23 ve 27’sinde Arkas’ın sponsorluğunda, komşumuz Sakız Adası ile ortaklaşa Arkas Aegean Link’i de düzenleyeceğiz. Ticari alanımızda ise Yat Kulüp, Starbucks, Komşu Fırın, İpek Yol gibi yeni markalarla kendimizi yeniledik. Hepinizi, günlük rutinden kaçmak, yazın keyfini çıkarmak için, hem Çeşme’ye, hem de Çeşme Marina’ya davet ediyorum” diye konuştu.

IC Çeşme Marina’nın “Sezona Merhaba” partisi, gecenin geç saatlerine kadar sürdü.

Güneş ATAGÖZ / ÇEŞME (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ