İzmir.net.tr – İzmir Şehir Portalı

Karabağlar’da bağımsızlık koşusu

İZMİR’de, Karabağlar Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve her yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleştirilen ‘Bağımsızlık Koşusu’, bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. En küçüğü 6, en yaşlısı ise 87 yaşındaki toplam 580 sporcu, 4.5 kilometrelik parkuru tamamladı.

Üçkuyular Fahrettin Altay Meydanı’ndan başlayıp Bahçelievler Uğur Mumcu Parkı’nda sona eren Bağımsızlık Koşusu’nun startını Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu verdi. Erkek, kadın, genç, büyük ve master amatör ve profesyonel sporcularının yer aldığı koşuya katılım yoğun oldu. Startın verilmesiyle parkuru koşan sporculara çok sayıda vatandaş da gerek caddede,  gerekse evlerinin balkonlarından alkışlarla tempo tutarak onlara moral verdi. Üçyol Uğur Mumcu Parkı’nda sona eren koşunun ardından Karabağlar Belediyesi spor okullarının alanda zumba, aerobik, karate, bocce, tekvando, basketbol, jimnastik ve halk oyunları gösterileri düzenlendi. Etkinliğe Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri,  spor kulüpleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“CUMHURİYET İLELEBET YAŞAYACAKTIR”

19 Mayıs’ın çok çok önemli bir gün olduğunu belirten Başkan Selvitopu, bu bayramı coşkuyla kutlamanın herkesin görevi olduğunu söyledi. Mustafa Kemal Atatürk’ün Ulusal Kurtuluş Savaşı mücadelesine Samsun’a çıkışıyla başlayıp Cumhuriyet ilan edilene kadar devam ettiğini belirten Selvitopu, “Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır. Cumhuriyet’in temel bakışı ve ilkeleri bu ülkede asla değiştirilemeyecektir. Çünkü onu yaşatacak sizlersiniz, gençlerimiz ve çocuklarımız Cumhuriyet’i yaşatacak. Sonsuza kadar bunu taşıyacaklardır. Bugün İzmir coşkuyla bayramını kutluyor, halk kutluyor, Cumhuriyet’ine sahip çıkıyor. Çıkmaya da devam edecektir. Bizler de ömrümüz devam ettikçe Cumhuriyet’e sahip çıkacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

“COŞKUYLA KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu da vatandaşların 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, “Bu bayramı Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz vermiştir. Türk milleti bu bayramı her zaman kutlayacaktır. Bizler de Türkiye Cumhuriyeti evlatları olarak her zaman 29 Ekim’leri, 19 Mayıs’ları, 23 Nisan’ları hep coşkuyla kutlayacağız” dedi.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Bağımsızlık koşusu sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi. Sıralama şöyle oluştu:

Genç Erkeklerde 1. Abdurrahman Gediklioğlu, 2.Yahya Tedbirli, 3. Selman Deniz, Genç Bayanlarda 1. İpek Öztosun, 2. Ayşe Bayram, 3. Bilge Ece Seyhan, Büyük Erkeklerde 1. Levent Ateş, 2. Mehmet Aydıngör, 3. Barış Bülbül, Büyük Kadınlarda 1. Tülin Okyay, 2. Nağme Burguç, 3. Gülşen Eser ve Master Erkeklerde 1. Ahmet Bayram, 2. Cemil Gökçe, 3. Oktay Fırat Master Kadınlarda 1. Füsun Deveci, 2. Zehra Hızal, 3. Gönül Karadağ.

MADALYA VE ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİLER

Dereceye girenlere madalya ve altınlarını Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Milletvekili Özcan Purçu, CHP İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ve meclis üyeleri takdim etti. Ayrıca, yarışmayı tamamlayan tüm sporculara da katılım madalyaları verildi. Madalya töreni sonunda dereceye girenler günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ