İzmir.net.tr – İzmir Şehir Portalı

TAKEV öğrencilerine Alman şeref bursu

TAKEV Fen Lisesi öğrencisi Ece Derin Aydın ile TAKEV Anadolu Lisesi öğrencisi Utku Budak, bu yılın Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) bursiyerleri oldu. İki öğrenci DAAD bursu ile, Almanya’da tüm masrafları Alman hükümetince karşılanarak üniversite eğitimi alacak.

Alman Hükümeti tarafından her yıl akademik ve dil başarısını değerlendirerek tüm dünyada seçilmiş sayılı öğrenciye verilen; bu yıl Türkiye’den de sadece 5 öğrencinin yararlandığı burs, TAKEV Mezunu İzmirli öğrencilerin, Almanya’da yüksek öğrenimini tamamlayıncaya kadar tüm masraflarının Alman Hükümeti tarafından karşılanması anlamına geliyor. Bursu kazanan TAKEV Fen Lisesi öğrencisi Ece Derin Aydın ile TAKEV Anadolu Lisesi öğrencisi Utku Budak’ın üniversite harç ücreti, kitap masrafı, özel sağlık sigortası, gidiş/dönüş uçak bileti-yeme içme ve barınma masrafları Alman hükümeti tarafından karşılanacak.

TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi Almanca Bölüm Başkanı ve Yurtdışı Eğitim Koordinatörü Nilgün Mandıracı, “Bugüne kadar DAAD bursu almaya hak kazanan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi eğitime başladığı yıldan bu yana 11 mezunumuz Alman şeref bursu ile Almanya’da üniversite eğitimi görme şansına sahip oldu. Şanslı ve başarılı öğrencilerimizin sayısına ehr yıl yenileri ekleniyor., gurur doluyuz” dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ