İzmir.net.tr – İzmir Şehir Portalı

Türkiye’nin eğlenceli festivali

GEÇTİĞİMİZ yıl ilki düzenlenen Barbaros Oyuk Festivali cuma günü başlayacak. 103 yıllık Barbaros Köyü halkının tarımsal, kültürel ve geleneksel değerlerini canlandırmak, tanıtmak için düzenlenen festival, pazar günü bitecek.

Yaşları 18- 75 arasında değişen Barbaroslu köylüler, köylerin genel olarak kaybolmaya yüz tutan tarımsal, kültürel ve geleneksel değerlerini korumak amacıyla “Oyuk Festivali” için yaptıkları korkuluklarla festivale gelecek misafirlerini bekliyorlar. Bu yılki festivalin konusu da Barbaros Köyü’nün tarımsal, kültürel ve geleneksel değerleri olacak. Her bir oyuğun öyküsünün anlatılacağı festivalde yok edilen değerler oyuklarla yeniden simgelenecek.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, festivallerin bölgeye, kente ve yapıldığı yöreye katkısının büyük olduğunu belirterek,  “Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Oyuk Festivali çok güzel ve çok eğlenceli geçmişti. Bu yılda daha coşkulu ve daha güzel geçmesini bekliyoruz. Günümüz koşullarında geçmiş değerlerimizi canlandırmak, dikkat çekmek çok önemli. Geçtiğimiz yıl buradan başlayan kırsal, tarımsal hareketin öncüsü olmak Urla’ya yakışandır. Urla her zaman toprağı, denizi ve doğal harikalarıyla öncü olmuştur” dedi. 19 Mayıs 2017 Cuma günü kortej yürüyüşüyle başlayacak olan festivalde birçok etkinlik gerçekleşecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF   

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ