İzmir.net.tr – İzmir Şehir Portalı

Zihinsel engelli gençlere müzik ziyafeti

AİZMİR Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) öğrencileri, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, Bornova Şehit Hüseyin Dalgılıç Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nda eğitim gören zihinsel engelli çocuklara konser verdi.

Kadir Ağardır, Doruk Can Mutlu, Ali Kaplan ile Naime Akgün’den oluşan İKÇÜ’lü grup üyelerine, meslek okulu eğitmenleri de canlı müzik performanslarıyla eşlik etti. Konserde bir öğrencinin arkadaşlarının yoğun isteği ile sahneye çıkıp ‘İsyan’ isimli şarkıyı söylemesi büyük alkış aldı. İKÇÜ’lü gençlerin bu anlamlı ziyaretlerinin kendilerini duygulandırdığını ifade eden  Okul Müdürü İsmail Çelik, “Öğrencilerimiz müziği ve dansı çok seviyor. Tatile girmeden önce düzenlenen bu sürpriz etkinlik onları çok mutlu etti. Onlar mutluysa biz eğitmenleri ve aileleri de mutluyuz demektir. Üniversite gençliğinin bu duyarlı davranışı bizi çok gururlandırdı. Artık İKÇÜ bizim kardeş okulumuz” dedi.

Etkinlikte iş meslek okulunu tamamlayan engelli gençler cüppelerini giyerek kep attı. Konser sonunda okul bahçesini dolduran zihinsel engelli gençler, İKÇÜ’lü gençlerle bol bol fotoğraf çektirdi.

 İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ